عکاسی بارداری

عکاسی بارداری

دوران بارداری یکی از خاطره انگیز ترین دوران زندگی هر مادری به حساب می آید. در این دوران انتظاری شرین نهفته است که علارغم سختی ها و مشکلاتی که برای مادران بهمراه دارد آن را جزو بهترین دوران زندگی هر مادر قرار می دهد.

آتلیه هامون با تجربه و امکانات بی نظیری که در زمینه عکاسی بارداری فراهم آورده با افتخار پذیرای مادران عزیز باردار برای خلق عکس هایی ماندگار است.

این رشته از عکاسی اصول و قواعد متفاوتی نسبت به رشته های دیگر عکاسی دارد همانطور که مادر دارای شرایط ویژه ای در دوران بارداری است .

ما با شناختی که ماحصل سالها کار در زمینه عکاسی بارداری است شرایط را برای عکس هایی هرچه زیباتر فراهم می آوریم

ویژگی های آتلیه برای عکاسی بارداری

 • مادران باردار در این دوران شیرین خصوصیات و ویژگی های متفاوتی را از لحاظ جسمی و روحی تجربه می کنند. کادر آتلیه هامون با در نظر گرفتن این ویژگی ها و تجربه ای که طی چندین سال در زمینه عکس بارداری کسب کرده اند به مادران باردار کمک می کنند تا با آرامش و فراق بال بیشتری به عکسبرداری بپردازند. مطمئنا چنین مهارتی در ارتباط با مادران باردار در عکس ها نیز تاثیر مثبت به سزایی خواهد گذاشت.
 • با تغییر سایزی که مادران در این دوران دارند متاسفانه لباس های زیبایشان برایشان سایز نمی شود و برای تهیه عکس های بارداری نیازمند تهیه لباس مناسب بارداری خواهند بود. آتلیه هامون با در اختیار داشتن بیش از 20 دست لباس بارداری بال فرشته و تاج های گل توانسته است پکیج کاملا بی نقصی از لوازم مورد نیاز مادران برای عکس های بارداری را فراهم نماید. این لباس ها که با وسواس بسیار زیادی از اقصی نقاط دنیا تهیه شده اند دارای تنوعی زیادی هستند که باعث خواهد شد هر مادری با هر سلیقه و سایزی بتواند از چندین لباس از این مجموعه استفاده نماید.
 • تحویل عکس های آتلیه در موعد مقرر انجام می شود تا مادران باردار قادر باشند قبل از زایمان عکس هایشان را در اختیار داشته باشند و در صورت تمایل فایل ریسایز شده عکس هایشان را پس از تحویل در اینستاگرام تلگرام و یا فیسبوک به اشتراک بگذارند و این لحظات شیرین را با دوستان سهیم شوند.
 • یکی از ویژگی های منحص بفرد آتلیه هامون در زمینه عکس بارداری نقاشی رو شکم مادر باردار است. شما می توانید هماهنگی لازم را در این خصوص در زمان تعیین وقت انجام دهید تا عکس هایی فانتزی با نقاشی هایی فانتزی را بر روی شکم تجربه کنید. برای این منظور سعی کنید حتما نیم ساعت زودتر در آتلیه حاضر باشید.

شرایط عکاسی بارداری

 • عکس های بارداری بر خلاف عکس های عروسی و نامزدی خارج از فضای و روتوش های تجملی است و بیش تر بر روی احساس مادرانه و پدرانه استوار است. با توجه به این موضوع و همچنین شرایط ویژه خانم های باردار در این دوران توصیه های زیر را برای شما داریم.
 • عکس های بارداری بسیار احساسی هستند بنابر این از آرایش بیش از اندازه و تجملی پرهیز کنید تا عکس ها هرچه طبیعی تر به نظر آیند
 • در دوران بارداری با توجه به شرایط ویژه پای مادر حالت ورم کرده دارد و کفش رسمی به سختی برای مادر قابل استفاده است.آتلیه هامون با استفاده از لباس های مناسب بارداری که مانع از دیده شدن پاها در عکس می شوند و همچنین استفاده از ژست هایی که در آنها پا مشخص نباشد عکس هایی زیبا در این شرایط نیز خلق خواهد کرد
 • از جمله وسایلی که در روز عکاسی می توانید همراه بیاورید عبارتند از کفش و لباس های زیبایی که برای نوزاد تهیه کرده اید و همچنین عکس سونوگرافی نوزاد. تیم آتلیه هامون با استفاده از این المان ها می توانند فضایی بسیار جذاب را در عکس های شما ایجاد نمایند
 • لباس هایی که برای پدر برای روز عکاسی بارداری انتخاب می کنید بهتر است هرچه ساده تر و تقریبا اسپرت باشد تا به ایجاد محیطی صمیمی در عکس ها کمک نماید. بهتر است در خصوص انتخاب رنگ مناسب برای لباس پدر دقت فرمایید تا با لباس های آتلیه هماهنگی لازم را داشته باشند.
 • سعی کنید در روز عکاسی برای رسیدن به آتلیه زودتر از منزل خارج شوید تا در صورتیکه احیانا با ترافیک و یا موارد دیگری مواجه شدید استرس نداشته باشید. چراکه این موضوع می تواند بر زیبایی عکس ها تاثیر منفی بگذارد
 • پس زمینه ها و همچنین دکور ها در این رشته از عکاسی تاحد امکان ساده و خارج از تجملات است به این وسیله می توانیم احساس مادرانه و پدرانه شما را خارج از زواید تجملی در عکس ها براحتی داشته باشیم.
 • استفاده از خلاقیت در عکاسی بارداری دارای اهمیت ویژه ای است. کادر ما در آتلیه هامون همیشه از ایده های نو، جذاب و خلاقانه استفاده می کند، تا شما دارای یک عکس منحصر به فرد باشید. شما نیز می توانید اگر عکسی را در صفحات اجتماعی و یا گوگل سرچ دیده اید که مورد پسندتان واقع شده با خود بیاورید تا در صورت امکان از آن مدل عکس بارداری نیز برای شما استفاده نماییم
 • بهترین زمان برای عکاسی بارداری اواخر ماه هفت و اوایل ماه هشتم است که مادر از لحاظ رفت و آمد به آتلیه و همچنین عکسبرداری در آتلیه مشکل چندانی ندارد. مسلما هرچه به پایان دوران بارداری نزدیک می شوید مشکلاتی مانند رفت آمد و خستگی بیشتر محسوس خواهد بود و در ضمن ریسک رسیدن زمان زایمان نیز وجود خواهد داشت.

امیدواریم با توجه به نکات ارایه شده و همچنین امکانات و تجربیات ما در خصوص عکس بارداری عکس هایی هرچه زیباتر از دوران بارداری شما عزیزان خلق نماییم

عکاسی بارداری
عکاسی بارداری
تماس با استودیو هامون