اتلیه نوزاد

اتلیه نوزاد | استودیو عکاسی نوزاد

آتلیه نوزاد، محیط مناسب

با توجه به حساسیت نوزادان به دمای محیط یکی از فاکتورهای مهم در عکاسی نوزاد فراهم آوردن محیطی با دمای مطلوب برای نوزادان است. این موضوع و همچنین نظافت آتلیه یکی از مواردی است که مادران به آن بسیار حساس هستند و خوشبختانه با در نظر گرفتن نکات بهداشتی و همچنین استفاده از دستگاه حرارتی قابل حمل که می تواند نزدیک نوزاد گرفته شود محیط برای عکاسی نوزاد مهیا می شود.

نمونه کار های اتلیه نوزاد را حتما تماشا کنید

اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد

آتلیه نوزاد، روند عکاسی

عکسبرداری از نوزادان با اندام ظریف و حساسی که دارند، نیاز به تجربه زیادی دارد. نحوه صحیح بغل کردن نوزاد و همچنین اطلاع از موقعیت هایی که نوزاد در آن احساس راحتی می کند برای عکسبرداری از نوزاد از اهمیت فراوانی برخوردار است. همچنین نحوه قرار گرفتن دستها و سر، از نکاتی است که به هرچه زیباتر شدن عکس کمک می کند. در این نوع عکاسی، از قنداقهایی متنوعی استفاده می شود که نحوه پیچیدن آنها دور نوزاد به مهارت زیادی نیاز دارد. این قنداق ها باعث می شود نوزاد احساس امنیت بیشتری داشته باشد و همچنین گرمای بدنشان حفظ شود که این امر تا حد زیادی به خواب آنها در زمان عکاسی کمک خواهد کرد. در حین عکسبرداری ممکن است چندین بار نوزاد نیاز به شیر خوردن و یا رسیدگی داشته باشد، تیم آتلیه هامون با حوصله و صبری که لازمه این نوع از عکسبرداری است منتظر می ماند تا شرایط برای ادامه عکاسی فراهم شود.

اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد

آتلیه نوزاد، تجهیزات و امکانات

برای عکسبرداری از نوزادان وسایل خلاقانه و کوچک می تواند به هرچه زیباتر شدن عکس ها کمک شایانی کند.از جمله این وسایل عبارتند از:
۱- دورپیچ های متنوع در بافت ها و رنگ های مختلف
۲- گل سر و کلاه های متنوع، تاج گل های زیبا
۳- تخت کوچک مخصوص نوزاد
۴- عروسک های بانمک
۵- لانه های بافته پرنده
۶- بکگراندهای متنوع مخصوص نوزاد
۷- زیر اندازهایی در رنگ ها و جنس های متنوع
۸- لباس های بافتنی و گیپور نوزاد
۹- دامن های توتو برای نوزادان دختر
۱۰- تابلوهای نوزاد و همچنین مکعب های اعداد برای نشان دادن سن نوزاد

اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد

بهترین زمان برای عکاسی از نوزاد

بهترین مدت زمان برای عکاسی از نوزاد بین ۶ تا ۲۰ روزگی است.زیرا خواب نوزاد در این بازه سنگین است و ژست دادن به او راحت تر میباشد و تنوع بیشتری دارد. می بایستی بدانید بدلیل این که بند ناف نوزاد هنوز نیفتاده است نخستین روزهای بعد از تولد عکاسی سخت تر است. برای نوزاد ۲۱ روز به بعد بعضی از ژست های غیر ممکن خواهد شد.

تحقیق درباره آتلیه نوزاد

قبل از رزرو برای عکاسی تحقیق کنید زیرا هر آتلیه ای استایل عکاسی خود را دارد و با سایر آتلیه ها متفاوت است.آتلیه ای را انتخاب کنید که نمونه کارهایش بیشتر باب دلتان باشد و به سلیقه شما نزدیک تر باشد.

عکاسی نوزاد در منزل

عکاسی نوزاد را در خانه هم میتوان انجام داد، بعضی وقت ها بعضی از خانواده ها دوست ندارند در روزهای اول نوزاد خود را از خانه بیرون بیاورند در این حالت استودیو هامون با تجهیزات و لوازم کامل به خانه شما می آید و از فرزند دوست داشتنی شما در منزل عکس میگیرد.

می توان فضای منزل را تغییر داد و فضایی زیبا و منحصربفرد در منزل ایجاد کرد. کادر حرفه ای ما در عکاسی نوزاد در منزل، می تواند به شما در آماده سازی این فضا کمک نماید.ما می توانیم یک فضای رویایی و خاص در منزل شما ایجاد کنیم. تمامی این امکانات و تجهیزات مدرن برای این است که بهترین و زیباترین عکس از نوزاد شما تهیه شود.پس اگر قصد عکاسی از نوزاد در منزل دارید، ما با مدرن ترین تجهیزات، فضایی در منزل شما ایجاد خواهیم کرد که دارای جلوۀ زیبایی باشد و همچنین نوزاد در آن احساس راحتی نماید

دمای محیط

دمای محیط برای عکاسی از نوزاد باید بین ۱۸ تا ۳۵ درجه باشد منتها با توجه به این که عکاسی نوزاد معمولا برهنه صورت میگیرد و نوزاد لباسی بر تن ندارد می بایست دما حدود ۳۷ درجه باشد. باید بدانیم که کودک تا وقتی که به وزن هشت کیلوگرم نرسیده باشد در برابر دمای پایین آسیب پذیر است. نوزاد در شکم مادر در دمای ۳۷ درجه است و روز های اول تولد حفظ این دما ضروری است.

ایده عکس آتلیه نوزاد

عکس مادر و نوزاد جزء بهترین و پرطرفدارترین ایده عکاسی می باشد عکس های مادر و فرزندی پراز احساس و بی نهایت زیبا می باشند

عکس از نوزاد از ۱ ماهگی تا ۱۲ ماهگی

بهترین ایده برای عکاسی از نوزاد عکس ماهگرد آنان است به این معنی که هر ماه از یک ماهگی تا یکسالگی فرزند خود عکس بگیرید تا شاهد رشد فرزند خود باشید و به یادگار بماند.

اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد
اتلیه نوزاد

مزایای استفاده از آتلیه ما چیست؟

  • استفاده از زیباترین و متفاوت ترین دکور ها و تجهیزات برای عکاسی نوزاد
  • ما به عکاسی نوزاد به چشم یک تجربه لذت بخش نگاه می کنیم.
  • بکارگیری کادر مجرب در زمینه عکس نوزاد
  • صبر و حوصله فراوان که لازمه عکس نوزاد است
  • ایجاد فضایی گرم و بهداشتی برای نوزادان
  • فراهم کردن محیطی مناسب برای مادران به منظور رسیدگی به نوزاد

جدول زمانهای مناسب عکسبرداری نوزادان زیر یک سال

سن کودک

مشخصه این سن برای عکسبرداری امکانات مورد استفاده در این  نوع عکس
زیر یک ماه حفظ حالت جنینی دورپیچ های متنوع- تخت نوزاد-لانه های پرنده-تل و گل سر
یک ماه تا ۳ ماهگی بالا آوردن سر و ارتباط با دوربین تاج گل های متنوع و عینک های فانتزی
۳ تا چهار ماهگی سینه خیز رفتن استفاده از حوله های رو انداز
۳ ماهگی تا ۵ ماهگی بیشتر شدن خنده های زیبای کودک عکس های کلوز آپ 
حدود ۶ ماهگی دندان اول کودک کیک ماکت دندونی
۶ ماه تا ۸ ماه نشستن کودک کلاه های فانتزی و دکورهایی مانند رادیو قدیمی
۸ تا ۱۰ ماه چهاردست و پا رفتن استفاده از حوله و پتو های سفید
۱۰ ماه تا یک سالگی ایستادن با کمک والدین استفاده از مبل های کودک که کودک به آن تکیه می دهد
۱۲ ماهگی ثبت اولین تولد کودک کیک ماکت و تم های متنوع تولد

 

برای رزرو همین الان با استودیو هامون در تماس باشید

سوالات متداول خانواده ها در خصوص اتلیه نوزاد

1- بهترین زمان برای عکسبرداری ازنوزاد چه سنی از نوزاد است؟
2- آیا نور فلاش برای نوزاد مضر است؟
3- آیا برای عکس از نوزاد لباس لازم است؟
4- برای عکاسی از نوزاد چه وسایلی لازم است همراه داشته باشیم؟
5- لباس مناسب پدر و مادر برای عکس از نوزاد چیست؟
6- روتوش عکس نوزاد به چه صورت است؟
7- آیا امکان عکاسی از نوزاد در فضای باز وجود دارد؟
1- بهترین زمان برای عکسبرداری ازنوزاد چه سنی از نوزاد است؟

بهترین زمان عکاسی از نوزاد بازه ۷ تا ۱۵ روزگی  نوزاد است. در این بازه عموم نوزادان همچنان حالت جنینی خود را حفظ کرده اند و می توان به دستها و پاهای آنها حالت داد. هرچه سن نوزاد بالاتر می رود هوشیارتر و قوی تر می شود و این دو باعث می شوند تا حالت داده شده برای عکاسی را حفظ نکند.

2- آیا نور فلاش برای نوزاد مضر است؟

این سوالی است که بیشتر مادران از ما می پرسند. در واقع نور فلاش ها بسیار کمتر از نور خورشید در روز است ولی چون در بازه زمانی کوتاهی زده می شود بنظر شدید می آید. همچنین فلاش های استودیویی بصورت مسقیم نور را پرتاب نمی کنند و بین آنها و سوژه پرده ای قرار دارد که باعث پخش نور می شود، بر خلاف فلاش های روی دوربین که مستقیما نور را به سوژه می رسانند. در عین حال بهتر است برای احتیاط از نور فلاش به میزان حداقلی برای نوزادان استفاده کرد. در این خصوص ما هنوز مقاله معتبری که نشان دهنده ضرر نور فلاش برای نوزادان است پیدا نکرده ایم و این بحث بیشتر در محاورات صفحات اجتماعی دیده می شود. در پایان تصمیم نهایی با خانواده نوزاد است و امکان عکسبرداری با نور طبیعی در آتلیه نیز وجود دارد.

3- آیا برای عکس از نوزاد لباس لازم است؟

عکس نوزاد بهتر است بدون لباس و با استفاده از دورپیچ های فانتزی گرفته شود.

4- برای عکاسی از نوزاد چه وسایلی لازم است همراه داشته باشیم؟

بهتر است برای عکاسی نوزاد تعدادی از عروسک ها و اسباب بازی های کوچکی که تهیه کرده اید را همراه بیاورید. عکس هایی که با همراهی این وسایل گرفته می شود در آینده بسیار خاطره انگیز خواهند شد

5- لباس مناسب پدر و مادر برای عکس از نوزاد چیست؟

یکی از زیباترین عکسهای کودک در طول زندگی اولین عکس هایش با پدر و مادر است. برای این منظور بهتر است لباس پدر و مادر بسیار ساده باشد. چراکه هدف دیدن شدن نوزاد است. با ساده تر شدن لباس ها و استفاده از لباس های سفید، علاوه بر اینکه نوزاد بهتر دیده خواهد شد فضای عکس نیز بسیار حسی تر خواهد شد.

6- روتوش عکس نوزاد به چه صورت است؟

در آتلیه هامون روتوش ها بصورت حداقلی و نامحسوس است. از نظر ما هرچه عکس ها جزییات بیشتری از نوزاد را نشان دهند طبیعیتر و زیباترو ماندگارتر خواهند بود.

7- آیا امکان عکاسی از نوزاد در فضای باز وجود دارد؟

مطمئنا عکس هایی که نوزاد با پدر و مادر در فضای باز دارد اگر بصورت حرفه ای گرفته شود بسیار ماندگار و منحصر بفرد خواهند شد.

فهرست
تماس با استودیو هامون